Omlouvání nepřítomnosti dětí v MŠ akceptujeme pouze prostřednictvím mobilní aplikace Naše MŠ škola blízká rodičům.

Zákonný zástupce informuje MŠ o nepřítomnost svého dítě prostřednictvím mobilní aplikace. V případě plánované nepřítomnosti dítěte zákonný zástupce označí v docházce svého dítěte konkrétní dny jeho nepřítomnosti nejpozději předchozí pracovní den a to do 12.00 hod. Tento čas pro schválení omluvenky je stanoven z důvodu povinnosti MŠ nahlásit stavy dětí na následující den vedoucí školní jídelny ZŠ. Z tohoto důvodu omluvenka přijatá po 12.00 hodině bude akceptována pro odhlášky obědů až následující den.

V případě neplánové nepřítomnosti dítěte zaznamenejte omluvenku v mobilní aplikaci pokud možno co nejdříve, aby zbytečně nedocházelo k prodlevě. První den nepřítomnosti dítěte, který následuje po dni, kdy dítě bylo v MŠ fyzicky přítomno, máte nárok odebrat dotovaný oběd (tedy bez doplatku). Každý následující neomluvený den nepřítomnosti dítěte Vám vzniká povinost uhradit částu za nedotovaný oběd, kterou je nutno uhradit neprodleně při návratu dítěte do MŠ.

POZOR!!!

Do MŠ můžeme v daný den přijmout pouze dítě, které je k docházce přihlášené a má na tento den řádně přihlášenou stravu. Povinností zákonného zástupce je každou změnu nahlásit vždy nejpozději předchozí pracovní den do 12.00 hod.

Omlouvání dětí z MŠ a školního stravování; informace k doplatkům nedotovaných obědů neomluvených dětí

Stanovená pravidla MŠ k omlouvání dětí . Informace k doplatkům nedotované stravy za neodhlášené obědy.

Formulář s pravidly ke stažení ZDE Odhlašování stravy, nedotované obědy (2).rtf (3744065)

Omlouvání dětí s povinným předškolním vzděláváním

Pro děti, které ve školním roce 2023/2024 dosáhnou k 31.8.2024 věku 6 a více let, je vzdělávání v MŠ povinné.
Každá nepřítomnost výše uvedeného dítěte musí být dle školského zákona řádně omluvena. K tomuto účelu zapisujte omluvenky v aplikaci Naše MŠ škola blízká rodičům.
V aplikaci musí být omluven každý den nepřítomnosti dítěte a uveden důvod nepřítomnosti.
Pokud dítě omlouváte v den vzniku nemoci, omluvenka je uvedena od tohoto konkrétního dne, stravu ovšem omluvíme až na den následující a to v případě, že omluvenku odešlete do 12.00 hod.